Máš čo máš...

Autor: Vladimíra Gregová | 17.12.2011 o 19:23 | Karma článku: 3,17 | Prečítané:  335x

  Obrázky, spomienky, pero, hrnček, hrozienka, hudba, gauč,  hnedá farba, sneh, červené jablko, MHD...pripomínaš mi všetko.  Všetko mi pripomína Teba. O to viac, že Vianoce sú tu úž o týždeň a my sme sa neposunuli  k šťastiu ani o krok. Ani k úsmevu. A nikdy sa už neposunieme.  Ale bilancujeme. Koniec roka, každý to robí.  

 

Snažíme sa zabudnúť, ísť ďalej. Raz zabudneme, všetko prebolí, mama objíme, kamaráti podržia, ale predo mnou stále tá istá tvár. Bolesť, veľká láska, tvoj úsmev, plač, odvolávanie sa na Boha, nič tomu nepomohlo. Sú vzťahy, ktorým nie je súdené dôjsť do cieľa.  Aj keď obaja chcú, jednoducho niečo, vypovedá službu.

Tento rok „s Tebou, bez Teba" nech bol akýkoľvek, bol skvelý, po všetkých stránkach.  Viem, že si sa pozeral, keď som bojovala na všetkých frontoch, životných, školských, zaláskovaných, keď som sama cestovala, utekala v noci domov, keď som sa smiala a plakala na cudzích pleciach. Máš všetko, a zrazu nič. Načo to všetko, bez Teba. Hromženie nepomohlo, už nič nepomôže. Môžeme len ísť ďalej, aj keď s pocitom krivdy, ale ísť.  Keď si privlastníš slobodu, v tej chvíli Ti zomrie.

Život je ako výlet, ale priplatiť sa nedá ani deň...  Nech je akýkoľvek, je to dobrodružstvo a každému dňu musím čeliť bez strachu, s úsmevom na tvári. A s ďalším anjelom tam „hore".

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?