Máš čo máš...

Autor: Vladimíra Gregová | 17.12.2011 o 19:23 | Karma článku: 3,17 | Prečítané:  335x

  Obrázky, spomienky, pero, hrnček, hrozienka, hudba, gauč,  hnedá farba, sneh, červené jablko, MHD...pripomínaš mi všetko.  Všetko mi pripomína Teba. O to viac, že Vianoce sú tu úž o týždeň a my sme sa neposunuli  k šťastiu ani o krok. Ani k úsmevu. A nikdy sa už neposunieme.  Ale bilancujeme. Koniec roka, každý to robí.  

 

Snažíme sa zabudnúť, ísť ďalej. Raz zabudneme, všetko prebolí, mama objíme, kamaráti podržia, ale predo mnou stále tá istá tvár. Bolesť, veľká láska, tvoj úsmev, plač, odvolávanie sa na Boha, nič tomu nepomohlo. Sú vzťahy, ktorým nie je súdené dôjsť do cieľa.  Aj keď obaja chcú, jednoducho niečo, vypovedá službu.

Tento rok „s Tebou, bez Teba" nech bol akýkoľvek, bol skvelý, po všetkých stránkach.  Viem, že si sa pozeral, keď som bojovala na všetkých frontoch, životných, školských, zaláskovaných, keď som sama cestovala, utekala v noci domov, keď som sa smiala a plakala na cudzích pleciach. Máš všetko, a zrazu nič. Načo to všetko, bez Teba. Hromženie nepomohlo, už nič nepomôže. Môžeme len ísť ďalej, aj keď s pocitom krivdy, ale ísť.  Keď si privlastníš slobodu, v tej chvíli Ti zomrie.

Život je ako výlet, ale priplatiť sa nedá ani deň...  Nech je akýkoľvek, je to dobrodružstvo a každému dňu musím čeliť bez strachu, s úsmevom na tvári. A s ďalším anjelom tam „hore".

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?