Fejsbuk, alebo niekoľko dní zo života Cypriána

Autor: Vladimíra Gregová | 25.2.2011 o 22:32 | (upravené 25.2.2011 o 22:53) Karma článku: 7,77 | Prečítané:  1101x

Cyprián, náš „Cypo“, je študent, popri škole pracuje. Milý, pracovitý, usilovný. Lámač ženských sŕdc, ale v podstate veľmi dobrý kamarát. Má však malý problém – veľkú hubu, ktorá sa mu nikdy nezavrie. Len melie a melie, stále dookola. Cypo má frajerku Riu. Právničku z centra mesta, s veľkými očakávaniami do budúcna a ťažkou povahou. Po náročnom týždni sa v piatok majú stretnúť. Aj tentoraz je Cyprián očakávaný, sedí však so šéfkom na pivku. Ria doma vyčkáva... Keď už mešká dobrú polhoďku volá svojmu kocúrovi:

 

-          „Ahoj Cica".... zdvihne telefón Cypo.

-          „Ahoj Láska, kde si? Kedy prídeš? Už Ťa čakám..."  vyzvedá Ria.

-          „Cicinka, len dopijem a idem.. dobre?!" spovedá sa Cypo.

-          „Oukej, teším sa na Teba!"

-          „Aj ja! Pá!"

Najprv je pokojná, no napätie sa stupňuje. Po hodinke sa telefonát znova opakuje:

-          „Haló?"

-           „Miláčik, kde toľko trčíš???"

-          „Už, už, už idem Cicinka, počkaj ešte chvíľu..."

Ria už nervózne chodí po byte, dupe, slintá, prská, niet s ňou reči. Ako fúria. Asi po dvoch hodinách úmorného čakania opäť vyťukáva číslo svojho Drahého:

-          „Áááno??"

-          „Cyprián, ja Ťa zabijem!!!"  Ria sa vyhráža.

-          „Nie, nie Ria čo siiii..."  Cyprián ju prosí o milosť.

-          „Už sa mi ani na oči neukazuj!!!"

-          „Ááále, Ria, Cicinka moja, nehnevaj sa... už, už idem!!"

Ria nahnevane zloží, ostáva jej len čakať. Po takom množstve vypitého piva Cypo už nereaguje na ďalšie telefonáty, Rii ani nedvíha, stráca pojem o čase a o sľuboch. V neskorých hodinách sa zrazu zjaví u nej doma v mierne podnapitom stave. Tá keď ho zbadá, takmer ju šľak trafí, jednu mu pľasne, ale s ním to ani nepohne. Najedovaná sa otočí a pred nosom mu zabuchne dvere. Spoza dverí vrieska:

-          „Vypadni ty ožran jeden!!! Už Ťa nechcem v živote vidieť!!"

Cyprián ju ešte prosí o odpustenie, ale to Riu nezlomí. Pomaly sa odtacká domov a zaspáva v alkoholickom opojení.  Ich relationship sa vyvíja na ďalší deň, keď Cypo ešte rozospatý zapína počítač a vyťukáva na klávesnici www.facebook.com. Klikne si na svoju milovanú žienku a čo nevidí. Okále sa mu bleskovo rozlepia pri pohľade na zmenený  stav jeho vyvolenej.

-          Boli sme predsa „Vo vzťahu" a zrazu  „Je to komplikované".  Mrmle si  popod nos.

Neverí vlastným očiam, ach nieeee....!!!!!!!!!!

Po pár minútach dutého ticha prichádza ďalšia facka od milovanej Rie - jediným kliknutím zmenila svoj  stav na „Nezadaná".

-          „Ria, moja milovaná Ria.... neblázni!!!!"

Cypo v zúfalstve vytáča číslo tisíckrát vyťukané, krv sa mu hromadí v hlave... Zvoní raz, druhýkrát, tretíkrát... nič iba ticho. Po dlhej chvíli sa v telefóne ozve nesmelé:

-          „Áno???"

-          „Ria, čo kurnik robíš??? Do čerta, čo si sa načisto pomiatla??"

V telefóne je ticho.

-          „Ria, počuješ ma??" spytuje sa Cypo.

Zase len ticho.

-          „Tam si?? Rianka moja...Rianka, prepáč, keď som Ťa vytočil, nehnevaj sa, budem už dobrý. Ľúbim Ťa! Milujem Ťa Cicinka moja..."

V telefóne je stále ticho, Ria sa neozýva.

-          Ria... Povedz, prečo si zmenila stav? Čo si to porobila?? Porozprávajme sa o tom. Tam si??? Počuješ ma?? Cicaaa...

Ria sa po dlhej chvíli konečne ozve:

-          Lebo si obyčajný klamár!!!! Nemôžem sa na Teba ani len pozrieť!! Zmizni mi zo života!!!!!! Neznášam Ťa!! Klamár! Klamár!! a Klamár!!!

Cyprián smutne zloží telefón, hľadí do neznáma a zo zvedavosti tajne sleduje činnosť Rie na fejsbuku. Zostali mu spomienky, pár fotiek, darčeky, nejaké veci. Nič viac.  Po chvíli pozerá, oči pučí, čo tá jeho „bývalá" stvára. Pridala sa k skupinke „Chlap je ako telefón - alebo je obsadený, alebo je to omyl". Pre Cypa je to ako ďalší klinec do truhly. Ria sa „rozbehla" a Cypriánovi  vyskakujú na jej nástenke samé feministické zoskupenia: „Ženu si treba rozmaznávať, túliť, objímať a nie ťahať za nos!!!", „Za chlapom a za autobusom sa nebeží!".

Je skormútený ale pri tých jej statusoch sa len letmo posmieva. Je mu z nej do plaču.

Po pár dňoch smútku, odriekania a neprijímania stravy, ťažkých depresiách Cyprián, ako správny dobyvateľ namotáva cez fejsbuk novú kočku. Môže si vybrať, ktorú len chce. Tentoraz mu padla do oka nová „Cica". Pri prezeraní jej profilu si v duchu hovorí:

-          Hmmmm... Vyzerá dobre!!! Ach, nové mäsko...  Hneď si s ňou dohodnem rande....

Ktovie dokedy to takto bude pokračovať.  Ale našťastie máme fejsbuk aby za nás vyriešil naše citové problémy. A vlastne nebyť jeho 50% vzťahov by neexistovalo. Veď vzťah sa oficiálne začína práve tu.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?